Sportovci, politici i biskupové se zapojili do Dnů vděčnosti zdravotníkům

Srdce na náplasti jako symbol iniciativy sdílí na svých sociálních sítích nebo na oblečení lidé dobré vůle po celém Česku. Iniciativu určenou zdravotníkům, záchranným složkám, pečovatelům, ale potažmo všem, kterým doba kovidová extrémně ztížila život, iniciovaly tři největší střešní prorodinné organizace. Následně svou podporu deklarovali osobnosti z řad politické, duchovní i sportovní scény, školy, jednotlivci a především centra pro rodinu, mateřská a rodinná centra, coby členové iniciátorů.

Svou podporu a uznání na svých sociálních sítích vyjadřuje budoucí ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, europoslanec Tomáš Zdechovský, poslanci Vít Kaňkovský, Hayato Okamura, Miroslav Zborovský, Pavla Golasowská, Marie Jílková, Eva Decroix a senátoři Jan Horník, Šárka Jelínková, 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř a další.

Ocenění iniciativě vyslovil plzeňský biskup František Radkovský a biskup Václav Malý na svém FB profilu napsal: „Bohužel se objevují vůči nim i nelibost, nevděk i hrubá neomalenost. Často vyčerpaní zachraňují životy a pomáhají s vypětím sil k uzdravení. Zaslouží si naši úctu.“ Biskup Martin David se zaměstnanci biskupství ostravsko-opavského svá přání a poděkování natočila.

Poslankyně Eva Decroix, v pátek 17.12. 2021 spolu s Family Pointem Krteček v Pelhřimově, pořádala shromáždění na podporu zdravotníků před Pelhřimovskou nemocnicí.

Velkou podporu plánuje zdravotníkům vyslovit FC Slovan Liberec: „Náš klub se rozhodl zapojit do akce s názvem „Dny vděčnosti zdravotníkům“, která má za cíl symbolicky podpořit ty, kteří v tomto složitém období čelí náporu pacientů v přetížených nemocnicích. Hráči Slovanu nastoupí v neděli při domácím utkání proti Českým Budějovicím netradičně v bílých dresech, tedy v barvě zdravotníků, a na nich budou mít přilepené náplasti s červeným srdíčkem. U stadionu navíc proběhne sbírka pozorností pro zdravotníky z liberecké nemocnice,“ uvádí manažer Tomáš Čarnogurský.

Sbírky dárků, vzkazů, dobrot nebo obrázků organizují Centra pro rodinu v regionech, např. České Budějovice, Šumperk, Ostrava, Krupka na Litoměřicku.

Pěveckou podporu vyjádřila ZUŠ Opava a ZUŠ Albrechtice.

Rodinný svaz ČR, Unie center pro rodinu a komunitu a Síť pro rodinu děkují každému, kdo se jakkoli zapojil sdílením, kreslením, pečením nebo výrobou, ale třeba i jen dobrou myšlenkou provází v těchto vypjatých dnech zdravotníky, záchranné složky nebo pečovatele.

Zdroj: CPR Šumperk – Sbírka darů pro 1. kardiologické oddělení FN Olomouc, Covid-JIP
Může jít o obrázek 4 people , people standing a indoor
Zdroj: CPR Šumperk – Sbírka darů pro 1. kardiologické oddělení FN Olomouc, Covid-JIP