Zástupci Rodinného svazu poděkovali ve Vídni odcházejícímu prezidentovi Katolického rodinného svazu

Spravedlnost, rovnost a láska k lidem, Bohu a k církvi – to charakteristika Alfreda Trendla, který dnes uzavřel 12leté působení v čele rakouského Katolického rodinného svazu. Novým prezidentem se stal Peter Meder, který ocenil jeho zásluhu o význam role otcovství ve společnosti.

Zástupkyně Rodinného svazu poděkovaly panu Trendlovi za dlouholetou vřelou spolupráci a seznámily se s jeho nástupcem, který v ní podle svého vyjádření bude rád pokračovat.

Z úst přednášejícího prof. Mazala zaznělo vůči odcházejícímu prezidentovi mnoho pěkných myšlenek, třeba, že se Alfred zasazoval o význam otcovství; byl otevřen pro uskutečnění věcí, které se ještě nestaly; nezahazoval věci/myšlenky jen pro to, že jsou nedokonalé, ale čekal na nejich naplnění. Současně zdůraznil, že nynější rodinná politika ještě nedocenila roli prarodičů – mnohé děti chodí do MŠ, dětských skupin apod., ale je tu velká část prarodičů, která se o děti stará, aniž by tuto jejich službu někdo „viděl“.

Srovnání rodinné politiky Dolní Rakousko a Jihomoravský kraj

Katholischer Familienverband Österreichs