Co Čechy nejvíce trápí ve vztazích

Manželství – nejpreferovanější forma partnerského soužití v Česku a rodina jako nejdůležitější životní hodnota, která předčila peníze, přátele, práci i volný čas. A co Čechy nejvíce trápí? Rozvody, rozchody a přibývající sólo rodičovství. Probíhá Národní týden manželství, v němž Rodinný svaz ČR děkuje všem manželům za nelehký úkol pečovat o svůj vztah, snažit se budovat domov jako šťastné a stabilní místo k žití celé rodiny.

Jaké partnerské soužití preferují Češi?

Poslední Zpráva o rodině 2020 uvádí odpovědi k otázce preferovaného partnerského soužití. Většinovou převahu má manželství. Myslí si to manželé (85%), svobodní (57%) i mladí do 29 let (69%).

O co se v životě můžeme opřít?

Nejvíce ceněnou životní hodnotou je rodina, která tak předčila peníze, přátele, práci i volný čas.

A co Čechy trápí?

Lidem nejsou rozpadající se vztahy lhostejné, naopak lidé si cení manželství. Trápí je, že přibývá rozvodů, rozchodů, sólo rodičů, bezdětných žen i dětí mimo manželství. Manželství je vztahem, který vyžaduje péči po celou dobru svého trvání. Stále na ně číhají nebezpečí, která jsou hlavními příčinami rozchodů manželství/partnerství: nevěra, problémy se vzájemnou komunikací, neochota k řešení, odcizení, spory kolem peněz, závislosti, málo času nebo i násilí.