Jak se žije rodinám a seniorům u vás? Přihlaste obec do soutěže

Posila komunitního života, spolupráce spolků a podpora jejich činnosti, zrealizovaná opatření pro děti, rodiny i seniory, na něž dosud „nebylo“, to jsou přínosy soutěže MPSV Obec přátelská rodině, u jejíhož zrodu stál v roce 2008 Rodinný svaz ČR spolu se Sítí pro rodinu. Obce, města i městské části celé republiky se mohou zúčastnit se svými návrhy pro lepší život rodin a seniorů celkem ve třech velikostních kategoriích. Přihlašování do soutěže je do 31. března 2022.

„Jsme rádi, že soutěž má řadu pozitivních dopadů. Kromě všech zrealizovaných prorodinných opatření, kvůli kterým se soutěží, nemůžeme pominout také podporu komunitního života, aktivizaci dobrovolníků

z řad mladých i seniorů,“ hodnotí soutěž předseda Rodinného svazu Jan Zajíček. Na realizaci opatření, přihlášených do soutěže, se často podílejí vedle obce či města spolky, volnočasová zařízení, rodinná a mateřská centra, školy, knihovny, hasiči a další, čímž přispívá k prohlubování komunitního života a větší spokojenosti místních. Podmínky soutěže Obec přátelská rodině a seniorům 2022 a další informace naleznete zde.

Těšíme na setkání s vítězi při slavnostním vyhlášení výsledků v Praze😊