Pořádáme a spolupracujeme

Týden pro rodinu

Týden pro rodinu bude probíhat v době od 12. 5. do 20. 5. 2018 a jeho motto je: Čas být spolu.
Jedenáctý ročník je věnován tématu času a jeho prožívání v rodině. 

Týden pro rodinu vždy zahrnuje 15. květen, který OSN označilo jako Mezinárodní den rodiny.

Statistiky říkají, že více než polovina rodičů školáků není spokojena s množstvím času, který věnuje svým dětem a jen třetina rodičů je spokojena s množstvím času, které věnuje svému partnerovi. Týden pro rodinu nabídne i v roce 2018 mnoho příležitostí ke společně strávenému času.

Lidé vnímají čas investovaný do rodinných vztahů jako nedostačující. Díky Rodinnému svazu a jeho partnerům, kterými jsou kraj Jihomoravský , Zlínský, statutární město Brno a Olomouc, Matice Svatokopecká, farnost Kyjov a  primátor města Most bude spousta příležitostí k setkávání a k novým zážitkům, které budou rozvíjet vztahy nejen v rodinách.

Srdečně zveme malé i velké, pruhované i sešívané, umělce i sportovce na Zahradní slavnost do Vizovic, na hrátky se senem do Jihlavy, na přednášky o manželství do Hodonína, závody kočárků v Mostě, na Seminář efektivní výchovy do Brna,  pouť na Svatý Kopeček, na interraktivní procházku Uherským Hradištěm a určitě si nenechejte ujít  zábavnou hru po Jihlavě, protože po slpnění všech úkolů můžete objevit i recept na Rodinné štěstí!

více info zde: www.tydenprorodinu.cz

Národní týden manželství

Rodinný svaz a jeho členské organizace se připojují k Národnímu týdnu manželství řadou akcí a událostí, určených rodinám, manželům, párům i jednotlivcům.

Více na http://www.web.tydenmanzelstvi.cz/

Obec přátelská rodině

Rodinný svaz ČR je společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí, Stálou komisí pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny PSP ČR, Sítí pro rodinu a Svazem měst a obcí ČR vyhlašovatelem soutěže Obec přátelská rodině.

Více na https://www.mpsv.cz/cs/30279

Audit Family friendly community

Audit je rozšířením podpory obcí ze strany Jihomoravského kraje a má pomoci v úsilí obcí o zlepšování podmínek života rodin. Významnou výhodou auditu je pomoc v realizaci těch opatření, která si obec na základě systematicky provedené analýzy sama zvolí a se souhlasem rady nebo zastupitelstva obce po dobu tří let realizuje a naplňuje. Prorodinný audit familyfriendlycommunity je iniciativou společnosti Familie & Beruf Management GmbH, Rakousko.

více info zde na webu Auditu